PODZIEL SIĘ

Nawet najlepsze zaopatrzenie sklepu spożywczego nie przyciągnie uwagi klientów i nie skłoni ich do kupowania, jeśli produkty będą niewłaściwie wyeksponowane, a sklep będzie zniechęcać swoim wystrojem. Wyposażenie sklepu spożywczego ma kluczowe znaczenie zarówno dla właściciela, jak i dla Klientów, dlatego warto wiedzieć, czego pod żadnym pozorem w sklepie spożywczym nie powinno zabraknąć.

Lada – serce sklepu spożywczego

Lada sklepowa – to tutaj następuje interakcja pomiędzy sprzedającym i klientem, tutaj finalizowane są wszelkie transakcje. Lada to centralny punkt każdego sklepu spożywczego, więc trzeba wybrać ją wedle ściśle określonych kryteriów. Przede wszystkim lada musi być funkcjonalna i dopasowana do warunków panujących w lokalu. Można wybierać spośród klasycznych lad prostych i lad rogowych. Posiadają one różne wymiary, dzięki czemu bardzo łatwo je wkomponować w pozostałą zabudowę sklepu. W razie problemów z wyborem ze stałego asortymentu warto wiedzieć, że wiele firm oferuje wykonanie lady sklepowej na wymiar. Lady często mają też dodatkowe elementy, które podnoszą ich użyteczność, takie jak półki, szuflady, czy podpórki na torby. Poza odpowiednimi gabarytami i elementami podnoszącymi funkcjonalność lada powinna być wykonana z materiału, który będzie łatwy w czyszczeniu i ze względu na swoją estetykę uczyni ją prawdziwą ozdobą wnętrza. Drewniana lada nada sklepowi elegancji, natomiast szklane i metalowe elementy będą doskonale pasować do bardziej nowoczesnego wystroju. Sprzęt tego typu kupisz o dobrych producentów, takich jak na przykład: wyposażenie sklepów – jamp.com.pl.

Regały do zadań specjalnych

Regały pozwalają w odpowiedni sposób wyeksponować produkty oferowane w sklepie. Niektóre towary, ze względu na swoją specyfikę, powinny być eksponowane na specjalnych regałach. Regał na pieczywo powinien umożliwiać jego swobodne wyjmowanie i zawierać przegródki na poszczególne rodzaje wypieków. Jednocześnie powinien być tak zbudowany, aby pieczywo nie wysychało i nie miały do niego dostępu np. osy, które często lgną do słodkich wyrobów piekarskich. Stojaki na warzywa i owoce powinny być łatwe do czyszczenia i mieć autonomiczne oświetlenie, podkreślające świeży i naturalny wygląd produktów. Dobrze, jeśli półki są pochylone pod odpowiednim kątem – takie rozwiązanie ułatwia dostęp do warzyw i owoców, a ponadto sprawia, że lepiej się prezentują. Właśnie ze wszystkich tych względów najlepiej sprawdzają się regały przyścienne. Do pozostałych, fabrycznie zapakowanych produktów idealnie nadadzą się uniwersalne regały ażurowe lub te klasyczne, wykonane z drewna lub metalu. Tak jak w przypadku lad, regały sklepowe mogą zostać wykonane na wymiar i precyzyjnie dopasowane do danego sklepu.

Więcej informacji o regałach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rega%C5%82

Sprzęt chłodniczy, mroźniczy i krajalnice

Żaden sklep spożywczy nie może się obyć bez urządzeń utrzymujących w odpowiednio niskiej temperaturze napoje, nabiał, wędliny, mięso, sery i mrożonki. Na rynku istnieje naprawdę szeroki asortyment tego typu urządzeń. Właściciele sklepów mogą wybierać spośród różnych rodzajów lad, witryn, szaf i regałów chłodniczych. Produkty, które wymagają mrożenia, mogą być przechowywane w szafach, ladach i na wyspach mroźniczych. Przy wyborze wyposażenia chłodniczego należy przede wszystkim kierować się jakością, funkcjonalnością, klasą energooszczędności i możliwościami ładnego zaprezentowania towaru.
Coraz więcej klientów kupując wędliny i sery chce zaoszczędzić sobie kłopotu z krojeniem tego rodzaju produktów. Szybko i łatwo mogą one być pokrojone już w sklepie, dzięki krajalnicom sklepowym. Można wybierać spośród krajalnic ręcznych, półautomatycznych i automatycznych. Takie maszyny spełniają obowiązujące normy sanitarne i bezpieczeństwa, a materiały z jakich są wykonane sprawiają, że prosto utrzymać ich higienę.

Podsumowując:

  • Przy wyborze lady sklepowej pamiętaj, że będzie ona centralnym punktem Twojego sklepu.
  • Wybierz regały, które będą najwłaściwsze do wyeksponowania konkretnego rodzaju towarów.
  • Zaopatrz swój sklep w dobrej jakości sprzęt chłodniczy o wysokiej klasie energooszczędności. Pozwoli Ci to zmniejszyć wydatki na energię elektryczną.
  • Rozważ wyposażenie swojego sklepu w dodatkowe urządzenia, jak np. krajalnica, które pozwolą Ci jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom klientów.
  • Kompletując wyposażenie, nie kieruj się tylko i wyłącznie jego ceną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here