Strona główna Blog Urządzamy zaplecze kuchenne

Urządzamy zaplecze kuchenne

243
0
PODZIEL SIĘ

Własny lokal gastronomiczny to spora i ryzykowna inwestycja. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy oferowane przez nas usługi spotkają się z aprobatą klientów i czy będziemy w stanie utrzymać się z tego przedsięwzięcia. Do tego, aby rozkręcić biznes trzeba dysponować pokaźnym kapitałem, który trzeba niestety zainwestować. Ewidentnie największym kosztem związanym z tworzeniem punktu gastronomicznego charakteryzuje się zakup wyposażenia do zaplecza kuchennego.

Organizacja kuchni w lokalu gastronomicznym związana jest z dostosowaniem się do szeregu różnorodnych zasad i przepisów bhp. Wyposażenie gastronomii powinno odzwierciedlać charakter naszej działalności. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na stworzenie wziętej pizzerii koniecznie powinniśmy pomyśleć o zakupie odpowiedniego pieca do wypiekania pizzy.
Decyzję co do charakteru lokalu, rodzaju sprzętu i jego rozmieszczenia niestety należy podjąć bardzo szybko. Poniekąd, należy stworzyć całą wizję naszego zaplecza kuchennego, głównie po to aby znaleźć szybką i funkcjonalną drogę przygotowywania posiłków. Bardzo pomocne w przygotowywaniu zaplecza kuchennego jest zlecenie wykonania projektu technologicznego, dzięki któremu wiemy co dokładnie należy zakupić i gdzie rozmieścić poszczególne urządzenia, tak aby były praktyczne, zajmowały możliwie najmniej miejsca, a jednocześnie zajmowały całą przestrzeń zaplecza kuchennego.

Sprzęt do gastronomii wiąże się niestety ze sporymi kosztami, które warto ponieść, aby osiągnąć w tej branży sukces. Bezpośrednio przekłada się on na jakość pracy personelu i po części na zadowolenie naszych klientów.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułTermos dobry na wszystko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here