PODZIEL SIĘ

Duża różnorodność mebli sklepowych, jakie można dostać na rynku, może przyprawić o zawrót głowy. Nie dziwi więc, że wybór meblowego wyposażenia do sklepu jest bardzo trudnym zadaniem. Jakie meble wybrać? Z jakich materiałów? I jak zaaranżować przestrzeń by była przyjazna i funkcjonalna? Dowiedz się, co będzie najkorzystniejszym wyborem i postaw na sprawdzone rozwiązania.

Meble typowe, czy na wymiar?

Producenci mebli sklepowych oferują zarówno modele dostępne w stałej ofercie, jak i te wykonywane na wymiar. I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Meble katalogowe sprawdzą się w pomieszczeniach o typowych kształtach. W takich przestrzeniach łatwo jest dopasować do siebie meble o standardowych wymiarach. Czas oczekiwania na meble katalogowe jest zazwyczaj stosunkowo krótki, a ich cena jest niższa, niż w przypadku rozwiązań projektowanych na wymiar. Problem jednak powstaje, gdy na sklep ma zostać zaadaptowane nieustawne pomieszczenie, pełne zakamarków i nietypowych rozwiązań architektonicznych. Wtedy jedynym wyjściem z sytuacji mogą być meble produkowane na miarę. Przed wykonaniem zabudowy sklepowej fachowiec zmierzy pomieszczenia i zaproponuje rozmieszczenie poszczególnych elementów. Dzięki temu można mieć pewność, że przestrzeń zostanie wykorzystana ekonomicznie, a meble będą dopasowane co do milimetra. Minusem w przypadku wykonywania mebli na wymiar jest wydłużony czas oczekiwania na realizację zamówienia i wyższa cena.

meble sklepowe1

Materiał ma znaczenie

Meble sklepowe, to meble do zadań specjalnych. Jeszcze przed ich wyborem warto mieć na uwadze, że codzienna, intensywna eksploatacja nie może się zbyt szybko negatywnie odbić na ich wyglądzie. Należy zatem wybrać meble z materiału, który wiele przetrwa. Idealnie sprawdzą się tworzywa takie jak drewno, metal czy szkło. Producenci mebli dokładają wszelkich starań, aby były one jak najtrwalsze. Właśnie stąd biorą się rozwiązania takie jak laminaty o niskim stopniu ścieralności i specjalne wzmocnienia. Meble sklepowe oczywiście powinny być ozdobą wnętrza, ale bardzo dyskretną. Nie mogą zanadto rzucać się w oczy i odwracać uwagi od prezentowanych towarów. Dlatego też, w przypadku mebli sklepowych, najlepiej wybierać kolory, jasne, stonowane i neutralne.

Więcej informacji o meblach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mebel

Czy warto oszczędzać na meblach sklepowych?

Rozkręcając własną działalność gospodarczą, wiele osób stara się zaoszczędzić, na czym tylko się da. Często takie cięcia budżetowe dotykają także puli pieniędzy przeznaczonej na zakup mebli sklepowych. Tymczasem jest to jedna z ostatnich rzeczy, na których powinno się oszczędzać. Tanie meble zazwyczaj są gorzej wykonane, a materiały użyte do ich wytworzenia są bardzo niskiej jakości. Na przykład meble wykonane z płyt wiórowych są tańsze od tych z litego drewna, ale równocześnie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i zdecydowanie mniej trwałe. Tego rodzaju oszczędzanie w dłuższej perspektywie czasowej okazuje się zwyczajnie nieopłacalne.

Podsumowując:

  • Jeśli dysponujesz pomieszczeniem o typowych wymiarach i rozplanowaniu, wybierz meble katalogowe.
  • Jeśli pomieszczenie, w którym ma mieścić się sklep, jest nieustawne najlepiej zagospodarować je przy użyciu mebli na wymiar.
  • Zwróć uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są meble. Wybieraj te zrobione z tworzyw o podwyższonej trwałości.
  • Wybierz meble, które będą tłem dla produktów prezentowanych na ich półkach.
  • Nigdy nie oszczędzaj na meblach sklepowych. Kup najlepsze, na jakie w danym momencie Cię stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here